167477251-nawozy-dolistne-i-mikroelementowe.jpg

Uprawy – nawozy niebezużyteczne w rolnictwie

By @ 01/18/18 in nawozy

Niemal każdy rolnik, osoba mieszkająca na wsi ma pole. W pewnych momentach roli jest więcej, czasami mniej. Rolnictwo legendarne jest przecież od setek tysięcy lat. Dawniej prawie wszyscy zaprzątali się rolnictwem oraz uprawą roślin. 

Nie było wielkich miast. Co pielęgnowaliśmy to było dla nas. Część płodów po zebraniu pozostawało sprzedawane. Stąd naturalnie czerpano środki do życia. Tak jest do dzisiaj. Wielu rolników pielęgnuje zboże – owies, pszenicę, żyto, pszenżyto, żeby sprzedać je na targu i posiadać pieniądze. A pieniądze są jakkolwiek niezmiernie ważne. Muszą wystarczyć na jakiś czas – nie tylko na życie, na opłacenie rachunków, jednakowoż też na zakup nawozów, sprzętów agrarnych. Współcześnie bez pieniędzy nie dałoby się żyć. Wskutek tego także rolnicy muszą utrzymać się ze swoich płodów. Sadzą to, co jest opłacalne, co wolno później sprzedać. Trzeba podjąć decyzję, czy będą to zboża, warzywa czy drzewka owocowe. Decyzja należy już tylko oraz wyłącznie od rolnika, jego wymogów i intuicji. To przykre nie da się przewidzieć cen płodów rolnych. Niekiedy sieje się rzeczy nieopłacalne. Nawożenie zboża lub warzyw to nie wyłącznie stosowanie chemicznych, szkodliwych dla środowiska środków. Rolnicy nieomalże zawsze oprócz takich oczywiście chemikaliów – nieraz niemniej jednak niezmiernie potrzebnych, stosują także nawozy naturalne. 

Tego rodzaju nawozy używane są od wieków i są właściwie wybitnie przydatne, spełniają swoją rolę, sprawiają, że gleba jest żyźniejsza a tym samym uprawy poprawniej rosną, są dorodniejsze. Takie naturalne nawozy to nic innego, jak naturalnie obornik – innymi słowy kompost wytwarzany w oborach, stajniach. Takim oczywiście naturalnym nawozem nawozi się glebę. Powinien on być użyty w dobrym momencie. Kompost ma obowiązek mieć bowiem czas, aby zadziałać, aby rozłożyć się. Podobna zasada jest wtedy, gdy chodzi o pasze – te też mogą, a nawet powinny być naturalne. Jeżeli pragniemy, aby nasze uprawy były rzeczywiście ładne, plony obfite musimy używać przeróżnych nawozów. Nawozy naturalne, innymi słowy naturalnie krowiak jest najskuteczniejszym z nich. Być może nie jest to przyjemne, to ciężka oraz ciężka praca jednakże jest ona potrzebna. 

Wszystkim zależy na obfitych urodzajach, na tym, żeby w odpowiednim okresie zebrać sporo ziarna, żeby warzywa były wielkie, marchew nadawała się do sprzedaży. Czasem decydujemy się na życie na wsi. Kupujemy wobec tego niewielki domek i ziemię, którą zamierzamy uprawiać. Ewidentnie musimy najpierw zaznajomić techniki oraz sposoby uprawy takiego pola. A nie jest to w żadnym razie takie łatwe, jak nam się wydaje. Musimy zachować dobre zasady, jeżeli pragniemy, by plony były ściśle mówiąc obfite. Bardzo nieraz zaczynamy od tego, że hodujemy niewielkie ilości roślin, na przykład warzyw. Siejemy w niedużym ogródku marchew, pietruszkę czy buraki i dbamy o nie. Powinniśmy regularnie je plewić, sprawdzać, jak rosną. 

Dopiero po pewnym czasie jesteśmy w stanie podjąć decyzję, czy jesteśmy w stanie uprawiać tak dużo pola, w pewnych sytuacjach kilkuhektarowe grunty. Nieraz wiąże się to z poświęceniem. Nie będziemy mieli czasu na to, aby chodzić do pracy, aby zyskiwać finanse w fabryce. Cały wolny czas będziemy musieli spędzić pracując na roli, doglądając oraz wykonując podstawowe prace rolnicze. A jest ich właściwie wiele. Nieraz w polu spędza się wiele godzin, pracuje się od świtu do nocy, by zdążyć z niektórymi pracami. 

więcej na http://www.ekoplon.pl


0 comments


Comments are closed.